Zebra perde nasıl takılır?


5/3/2024 - Buca İzmir - Ufuk
Zebra perde montaj seçenekleri nedir. Korniş varsa nasıl takacağız.


Ölçüye özel üretilen zebra perde için farklı montaj seçenekler bulunur. Zebra perdeler kornişe, tavana ya da duvara takılabilir.
Zebra Perde Ölçü Montaj

Zebra Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?


Zebra Perde Kornişe Nasıl Takılır?

Tavanda koniş varsa ürünle birlikte gelen plastik korniş aparatı kullanılır. En az 2 adet gönderilir. Perde genişliğine göre bu sayı artar. Ortalama her 50 cm için 1 tane ilave edilir. Örnek 140 cm zebra perde için 3 adet, 200 cm zebra perde için 4 adet gönderilir. Zebra perde korniş aparatları dar ve geniş olmak üzere 2 modeli bulunur.
Vida, tornavida gerektirmeyen bu montaj şekli için aparatlar klasik perde düğmesi gibi kornişe geçirilir ve zebra perde kasası bu plastik aparatların içine oturtulur.

Zebra Perde Kornişe Nasıl Takılır?

Zebra Perde Duvara Nasıl Takılır?

Zebra perdeleri dilerseniz pencerenin üstünde duvara da montaj yapabilirsiniz. Yurt dışı kuzey avrupa ve amerika gibi daha soğuk yerlerde genelde duvar ve pencere içi (niş) montaj tercih edilir. Tavana montaj güneşli, büyük pencereler kullanan akdeniz ülkelerinde tercih edilir. Günümüzde yüksek katlı binalarda yalıtım için odalarda küçük pencereler bulunur. Yine yeni model evlerde korniş, kartonpiyer bulunmaz. Bu durumda perdeleri pencere üstünde duvara takmak daha kullanışlı olur ve modern şık bir görünüm sunar.
Zebra perde kasasını direk duvara montaj yapabilirsiniz. Ancak kumaş inip çıkarken pencere koluna sürtecek gibi ise L ayakla perdeyi duvardan uzaklaştırmış olursunuz.

Zebra Perde Duvara Nasıl Takılır?

Zebra Perde Tavana Nasıl Takılır?

Eğer tavanda korniş yoksa,öncelikle ürünle birlikte gelen metal portray aparatlarını matkap ve dübel yardımı ile tavana vidalayın. Bunun için profesyonel merdiven işlemi çok kolaylaştırır. Normal merdivenle de olur ancak in çık vakit kaybettirir.
Ustalar önce perdeyi asmak istediği yere elle koyar ve kalemle başını, sonunu ve ortasını işaretler. Daha sonra metal portrayları işaretlediği yerlerde tavana vidalar. Son olarak da zebra perde kasasını bu portraylara elle yerleştirir. Bu işlem basit bir işlemdir. Daha önce matkap kullandı iseniz kolaylıkla yapabilirsiniz.
Uğraşmak istemiyorsanız da semtinizde en yakın elektrikçi ustasından profesyonel yardım alabilirsiniz. Lokal perdeciler daha fazla ücret isteyecektir. Semt elektrikçisi çok daha makul fiyatlar yapacaktır.

Zebra Perde Tavana Nasıl Takılır?

Jaluzi Perde Kornişe Takılır mı?

Zebra perde kornişsiz takılır mı?

Zebra stor perdeler korniş olmayan tavana direk takılıabilir. Ürünle birlikte gönderilen metal portraylar tavana takılır ve perde bu portraya yerleştirilir.

Zebra Perde

Zebra perde duvara mı tavana mı?

Duvardan duvara büyük pencereler veya kapısı olan pencereler için zebra perde tavana montaj seçeneği tavsiye edilir. Yine kartonpiyer ya da asma tavan uygulaması varsa zebra perdeleri tavana takmak tercih edilmeli.
Ancak küçük pencerelerde veya mutfakda tavanda boru, dolap yer alıyorsa pencere üstü duvar montajı tavsiye edilir. Ofislerde duvar montajı daha kullanışlı olacaktır.
Duvara montajı direk duvara ya da L ayak üstünde olarak yapabilirsiniz. Direk duvara takdığınızda pencere kolları kumaşa değmemeli, değiyorsa L ayak tercih edin.

Zebra Perde


Perde Nasıl Takılır, Çalışır, Ölçü Alınır?

Dikey blackout stor perde m2 ölçüsü fiyatı nasıl hesaplanır?
11/1/2024 - Şişli İstanbul - Mesut

Ben ofis için 3 adet sipariş oluşturdum, ölçülerim 70x270 , 90x270 ve 155x270. m2 hesabında hata var sanırım, 8.5 metrekare olması gerekirken 9.72 m2 hesaplıyor. Dolayısıyla fiyat da pahalı çıkıyor. K

Zebra Perde Modelleri ve Fiyatları

Kapı Pencere için Zebra Perde Briz Çubuklu veya Metal Rustik veya Cama Takılan Yapışkanlı Çıta
130,00 TL/m2  190,00 TL

Mutkak , ofis, okul sınıfları için pencereye montaj yapılabilen zebra perde modelleri. Pimapen ahşap pencerelerde isterseniz cama isterseniz pencereye takabileceğiniz zebra perdeleri , briz veya metal rustik veya yapışkanlı zebra etek çıtası ile sipariş verebilirsiniz.
Düz Renk Zebra Perdeler
175,00 TL/m2  250,00 TL

Girdiğiniz en ölçüsü üstteki alüminyum profilin genişliğidir, kumaş 4 cm daha kısa olur. Pencerenin kenarında duvar varsa sağ ve solda en az 10 ar cm taşma payı da ekleyerek en ölçüsü girin. 7 cm genişliğinde krem, beyaz, gri, siyah, fildişi, bej, kahve, yavruağzı gibi düz renk şeritlerle tasarlanmış zebra perde modelleri ev ve ofisleriniz için işlevsel, şık ve ekonomik çözümler sunar. Zebra perde fiyatları m2 bazlı olup min 2 m2 hesaplanır.
Zebra Perde Bambu
185,00 TL/m2  270,00 TL

7 cm genişliğinde çift katlı tül ve bambu dokulu kırçıllı şeritlerden oluşan zebra stor perde modelleri ölçünüze özel uzun ömürlü metal çıta, kasa, boru , profil ile hazırlanır. Düz flat renkler için düz zebra, geniş şeritli ve piliseli zebra modellerini inceleyin.

Zebra Perde Resimleri

30/4/2024 - Dalaman Muğla - Volkan

10/1/2024 - Başiskele Kocaeli - İpek

- Çankaya Ankara - ceren

- Kaş Antalya - Çiğdem


23/12/2023 - Kağıthane İstanbul - Erdoğan

- Antalya Konyaaltı - sera
Top