Ucuz Fiyat Garantisi
Tüm Ölçüler
Orjinal Ürün
Ücretsiz Kargo
2 Yıl Garanti
Kapıda Ödeme
+6 Taksit
Hızlı Gönderi
Havale
İade Garantisi

SıralamaKARARTMA PERDE ÖZELLİKLERİ - KUMAŞIN ARKASI BEYAZ MI?

Esra Aydın Alanya

2 adet yatak odası için karartma perde satın aldım. Zamanında gönderdiler. perdeler de gayet güzel ama perde rengim gri olduğu halde arkaları beyaz. bir yanlışlık mı oldu acaba.

Bir hata yok orjinal %100 blackout karartma kumaşlar çift katlıdır, karatma stor kumaşların arkasına beyaz renkli kaplama yapılır. Kumaşın ön ve arka yüzü aynı değildir. Aynı olursa ona dimout kumaş denir daha ucuzdur ve tam karartma yapmaz. Black out ya da karartma storlar ışığı %100 engeller ,oysa dimout kumaşlar aydınlık taraftaki kişiyi yeri göstermez ancak ışığı %95 ve üzeri engeller.
Karartma stor satın alırken perdenin kenarlarda pencereden daha geniş olmasına hatta tek pencere için tek perde sipariş vermeye dikkat edin.Güneş Işığı Geçirmeyen Perde

Selin S. Muğla Bodrum

Güneş ışığını tamamen engellemek yani odayı kapkaranlık yapmak istiyoruz. En doğru perde modeli bu mudur.

Blackout ya da karartma perdeler güneş ışınlarını tamamen engelleyen özel iki katlı kumaşlardır. Eğer stor karartma düşünüyorsanız bu ürün en ideal olanıdır. Diğer karartma perde çeşitleri için; Karartma Perde Modelleri
Karartma Perde Satın Almak İçin Nelere Dikkat Etmeli Karartma stor perde satın almaya karar verdiniz. Ölçü alırken kenarlarda pay var ise yani pencerenin kenarlarında duvar devam ediyorsa blackout perde genişliği pencereden en az 30 cm geniş olmalı ki pencereden ışık sızmasın.Karartmalı Blackout Perde Ölçüsü Nasıl Alınır

Fırat Söylemez Ankara

yatak odası için black out karartma store perde satın alacağım ancak ölçüyü nasıl almalıyım, emin olamadım. Yatak odasında 1 duvarda pencere var ortada göbek ve yanlarında 2 açılır kanat var. Toplam pencere genişliği 3 mt. Tavandan yere kadar 2.65 m ama tavandan kalorifer peteğine 1.9 m. Birde üstte 3lü korniş takılı. Münkünse kornişe takmak istiyorum.

Karartma perde ölçüsü almak stor perde ölçüsü ile aynıdır. Stor Perde Ölçüsü Alma
Karartma perde için ölçerken dikkat etmeniz gereken;
1-Yanyana 1den fazla karartma perde alsanız aralarında en az 3 cm boşluk olacağından ışık içeri sızar. Tam gece gibi zifiri karanlık olmaz. O yüzden tek pencereye tek karartma perde tavsiye ederiz.
2-Eğer pencerenin her 2 yanında da duvar deavm ediyorsa yani pencere biter bitmez L şeklinde yan duvar başlamıyorsa her 2 tarafta da en az 20 cm ideali 30 cm taşma payı vermelisiniz ki perde pencere bitince duvarda devam etsin ve içeri ışık girmesin.
3-Perde boyu pencereden sonra en az 40 cm aşağıda olmalı.
4-Dilerseniz blackout perdeleri tavana kornişe takabilirsiniz. Ancak büyük ölçüde kornişte esneme yapacağından vidalı korniş aparatı isteyin. Korniş içinden matkapla vidalı montaj yapın.

Verdiğiniz ölçüleriKarartma stor yan taraflardan ışık girişini engellemek için ne yapmak gerekir?

Emre Ümraniye İstanbul

Karartma amaçlı aldığımız stor perdenin en ölçüsünü fazla hesaplamamıza rağmen yan taraflardan ışık girişini engellemiyor. Işığa karşı hassas olduğumuz için ürünü tercih etmiştik fakat amacına ulaşmadı.

Karartma stor perdeler ışığı engellemek konusunda en başarılı kumaşla üretilir. Ancak yanlardan ışık girişini engellemek için şunlara dikkat edilmeli.
1- Genişlik ölçüsü alırken perdenin pencereden geniş olmasına dikkat edin. Karartma için sağda ve solda en az 25 er cm . Mümkünse daha geniş.
2- Yükseklik ölçüsü alırken pencerenin altında mermerden 30 cm kadar aşağıda bitmeli.
3- Ters sarım özelliğini kullanın. Kumaş üstteki borunun önünden sarkmaktadır. Pencereye yaklaştırmak için kumaşı borunun arkasından inecek şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bunun için kumaş en aşağıya gelince de zinciri aynı yönde çekmeye devam edin. Kumaşın konumu arkaya geçecektir.
4- Kumaşın pencere koluna sürtmeyecek şekilde, pencereye en yakın noktada montaj yapın.


Top