Perde.com Garanti ŞartlarıPerde.com %100 müşteri memnuniyetine dayalı çalışmaktadır. Dileyen müşterimiz perde satın almadan önce ücretsiz numune hizmetimizden yararlanabilir. Beğendiğiniz kumaşlardan 5x5 cm , ahşap ve alüminyum perdeler için slat numunelerini size gönderebiliriz. Yine birden fazla perde satın alacaksanız önce bir perde siparişinizi verip kalan perdeleri rezerv ettirebilirsiniz.

Sitemiz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı : MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ maddelerine uygun hizmet vermektedir.

 1. Perde.com üzerinden satın almış olduğunuz perde, ev tekstili ve tüm ürünler ve parçaları kullanım ve kullanıcı hatası dışında 2 yıl garantilidir.
 2. Bazı ürün detaylarında ürüne özel farklı garanti süresi varsa belirtilir. Örnek motorlu perdelerin sadece motorları 5 yıl garantilidir.
 3. Garanti süresi perdenin teslimiyle başlar ancak tamirde geçen süreler garanti süresine eklenir.
 4. Ürün ile birlikte gelen fatura garanti sözleşmesi yerine geçerlidir.
 5. Kumaş doğası gereği güneş ışınlarından ötürü zamanla solabilir ve bu solma,kararmalar garanti dışındadır.
 6. Ürünleri kargodan teslim alıyorsanız; Ürünün hasarlı olduğuna inanıyorsanız, paketde ezilme kesilme görürseniz ürünü teslim elırken kargo personeline hasar tespit tutanağı tutturmalısınız , aksi halde sorumluluk müşteriye aittir.
 7. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan şartlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arıza, sorunlar garanti dışındadır.
 8. Üreticiden veya satıcıdan kaynaklanan arıza ve kusur halinde ürünlerin teslim alındığı şekliyle eksiksiz ve faturası ile sitede belirtilen adrese ulaştırılması, varsa kargo maliyeti müşteriye aittir.
 9. Tamir süresi en çok 20 iş günüdür. Kusurlu ürünün perde.com müşteri temsilcisine bildirilmesi şartı ile 10 iş gününde bize ulaştırılması gerekir.
 10. Montajı perde.com yetkilisince ya da satıcı / ithalatçı firma yetkisince yapılmayan perdelerin montaj sırasında oluşan hatalardan firmamız sorumlu tutulamaz.
 11. Garanti şartları ile ilgili olarak oluşabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü' ne başvuru yapabilirsiniz.


Perde.com İade ve Değişim Koşulları

Müşteri isteğine özel ölçü ve aparatlarla üretilen perdelerimiz için üretici, satıcı, perde.com montaj yetkilisi ve kargo kaynaklı ürün hataları dışında iade ve değişim yani cayma hakkınız yoktur.

Resmi Gazetede yayımlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi 'sinin Cayma Hakkının istisnaları başlıklı 15 / b maddesi gereğince;

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.Top